BAHAR KERİMOĞLU İLE ‘’HİSSEDİYORUM ÖYLEYSE VARIM’’ ATÖLYESİ SİZE NE SUNUYOR?


Oyuncu olmak isteyen, istemeyen herkese açık, farkındalık/duyarlılık/empati üzerine çalışmalar yapacağımız, duygularımızı keşfedip, ne kadar özel ve aynı zamanda ne kadar ‘aynı’ olduğumuza tanık olacağımız bir atölye.

Bugüne kadar tanımlayamadığımız, tanımlamaktan kaçındığımız, adını koyamadığımız hisleri farketme, yüzleşme, itiraf etme ve kabullenme süreci..


METOTLA İÇİME YOLCULUK:

Oyunculuğa giriş, temel eğitim..

Farketme, yüzleşme, itiraf etme ve kabullenme sürecinden sonra keşfettiğimiz duyguların kimyasını keşif, anda kalmak, duygunun içinde kalmak üzerine çalışmalar.. hissettiğini dışa vurmayı öğrenmek.. ‘ben’den ‘biz’e geçiş..

KARAKTER YARATMAK:

1- Metine geçiş..

2- Alt metin okuma

3- Karakterin duygu matematiğinin deşifresi

4- İçerden ve dışardan karakter yaratma süreci

MASTER CLASS:

1- Partner çalışması

2- Sahne çözümleme

3- Karakter yaratmak

4- Anda kalmak

5- Bütünün bir parçası olmak, senaryo ve rejiyle tamamlanmak..

PROGRAM


HİSSEDİYORUM ÖYLEYSE VARIM
Başlangıç Tarihi:
3 Ekim 2017
Ders Günleri:
Salı 19:00 – 23:00
Süre:
8 Hafta
Kapasite:
min 10 max 16 kişi
METOTLA İÇİME YOLCULUK
2 ay sürecek olan atölyenin takvimi daha sonra açıklanacaktır.
KARAKTER YARATMAK
2 ay sürecek olan atölyenin takvimi daha sonra açıklanacaktır.
MASTER CLASS
2 ay sürecek olan atölyenin takvimi daha sonra açıklanacaktır.

BAHAR KERİMOĞLU


Süslü cümlelerle anlatmam çok zor derslerimi... Oldukça sade ve ham benim derslerim çünkü... Ne kadar çürüklü çarıklı, o kadar iyi hep... Maskesiz, örtüsüz, makyajsız, süssüz... En “defo”lu en yaralı en ihtiyaçlı yerlerden hep sorular... Hep çıplak ayaklı benim derslerim... 

Bir oyuncunun yeni bir karakter yaratabilmesi için, önce kendinin çok farkında olması gerektiğine inanıyorum... Hikayelerimiz başka, hayatlarımıza giren çıkan karakterler başka ama günün sonunda hepimiz insanız, hissettiğimiz duygular hep aynı... Özelden, en bildiğinizden, kendinizden keşfetmeyle başlayıp, farkedip, yüzleşip, itiraf edip, kabullenip, oyuncu olarak malzeme etmeye giden bir süreçten geçeceksiniz benimle... Özelden genele çıkacak yol... Benden bize, sonra da yeni “ben”lere varacak. Hiç şizofrenik değil aksine olabildiğince sağlıklı ve basit. Egolardan sıyrılmış, çıplak ve sahici bir yer sözünü ettiğim... Zorlanacaksınız muhakkak, ama hafifleyip yüksüzleşeceksiniz, o da muhakkak... O kadar zevkli ki ve o kadar güzel bir matematik ki... Tıkır tıkır hiç sekmeden işliyor hepimizde... O matematiği kavrayıp, formüle oturtunca da gelsin karakter yaratmak, gelsin sahne çözümlemek, gelsin “olmak”, “anda kalmak”, sahiplenmek, tutkuyla aksiyon almak...

Çok seviyorum, öğrettikçe öğreniyorum, öğrendiğim keşfettiğim herşeyi de herkesle paylaşmak istiyorum. Çok fazla benden, sizden, bizden benim derslerim... Hiç bilmediğiniz birşeyi öğretmek değil, fazlasıyla bildiğiniz şeyleri keşfettirmek, farkettirmek amacım... Önce iyi bir insan olmak için, sonra iyi bir oyuncu olmak için hadi gelin! heyecanla beklerim.